среда, 21 декабря 2011 г.

Заліковий урок з української мови


Тема: Не з прикметниками.
Проведеного: Тихоновою А.С.
7.12.11
Науковий керівник:
Ковтун І.М.
Керівник від бази практики:
Мамонова Л.О.

Конспект
Мета: - пояснити учням правила написання не з прикметниками, домогтися засвоєння цих пра­вил; повторити правило написання не з імен­никами;
-         виробляти вміння застосовувати пра­вила на практиці;
-         виховувати в учнів любов до праці, навчання.
Обладнання: картки із завданнями.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Підручник: Українська мова 6 клас / Мовчан Р. В. – К.: Генеза, 2005. – с. 114-116 (Додаток А)
Наочність:
Дидактичний матеріал: картки
Обладнання: дошка
Основні методи і прийоми: вступне слово вчителя, перевірка домашнього завдання ,словниковий диктант, вирішення проблемних питань , бесіда,  пояснення вчителя ,робота з підручником ,гра.
Структурно-композиційна схема уроку

І. Організація класу на роботу
- привітання ;
- перевірка готовності учнів до уроку.
II. Актуалізація опорних знань учнів
- перевірка  домашнього завдання
- словникова диктант
- творче завдання
ІII. Повідомлення теми та мети уроку
IV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу
-  проблемне запитання
- робота з підручником
- Гра
V. Закріплення вивченого матеріалу
-  Бесіда з класом
- робота з картками
VI. Підведення підсумків уроку
-               рефлексія
VII. Домашнє завдання
VIII. Оцінювання

Хід уроку
І. . Організація класу на роботу (1 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Словниковий диктант у зошитах .
Ненависть; немовля; недуга; неправда; не правда, а брех­ня; неволя; нещастя; не щастя, а горе; горе не біда.
3. Бесіда з класом.
- Коли не з іменниками пишеться разом?
- Коли не з іменниками пишеться окремо?
4.   Творче завдання.
Від поданих іменників утворіть прикметники устно :  
ненависть - (ненависний)
неволя - (невільний)
нещастя - (нещасний, нещасливий)
неспокій - (неспокійний)
- Поясніть орфограми в словах неволя - невільний; нена­висний, нещасливий.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
-               Темою нашого уроку : НЕ з прикметниками
ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу
1. Проблемне запитання.
-  Чому слова ненависний, невільний та інші ви написали разом?
Висновок:
а)   без не- ці слова не вживаються;
б)   їх можна замінити синонімом.
- Використовується інтерактивний метод „Я так думаю”
А як ви думаєте, коли не з прикметниками пишеться окре­мо?
 Не високий, а низький. Цей хлопець не хитрий.
Висновки:
а)   у реченні є протиставлення;
б)   в речення можна вставити слова є, був. (Цей хлопець не був хитрий.)
2.   Робота з підручником.
а)     Вправа 311 с. 114. (устно)
б)    Бесіда за прочитаним:
-         Про яку подію в житті розповідає автор?
-         Яка роль прикметників у тексті?
-         Прочитайте виділені речення, поясніть написання не з прикметниками.
в)     Опрацювання теоретичного матеріалу с. 115.
3. Гра „Доповніть прислів’я”. (Завдання на картках)
Картка №1
Завдання: доповнити незакінчені прислів'я, розкрити дужки, пояснити написання не з прикметниками.
Родися (не)багатим, а... (щасливим).
Дружній череді вовк (не)... (страшний).
Б'ють (не)лежачого, а... (ледачого).
(Не) надійний друг гірше (не)... (друга).
Питай (не)старого, а... (бувалого).
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
1.     Бесіда з класом.( групова робота)
- 1 група Коли не з прикметниками пишеться разом?
- 2 група Коли не з прикметниками пишеться окремо?

2. Самостійна робота за картками.
Картка №2
Завдання: списати, розкриваючи дужки.
Весь ясний обрій на заході гримів (не)природним (не)рвовим громом.
(Не)велика білостінна хата купалась у квітах.  
Нам (не)страшні ворожі тучі.
(Не)видимі в пущах солов'ї жагу солодку в звуки вилива­ють.
V. Домашнє завдання
Підручник, § 34, вправа 316 (письмово). Вивчити правило.

Додатки
Додаток ( А)
Підручник

Додаток (б)

Картка №1
Завдання: доповнити незакінчені прислів'я, розкрити дужки, пояснити написання не з прикметниками.
Родися (не)багатим, а... (щасливим).
Дружній череді вовк (не)... (страшний).
Б'ють (не)лежачого, а... (ледачого).
(Не) надійний друг гірше (не)... (друга).
Питай (не)старого, а... (бувалого).

Картка №2
Завдання: списати, розкриваючи дужки.
Весь ясний обрій на заході гримів (не)природним (не)рвовим громом.
(Не)велика білостінна хата купалась у квітах.  
Нам (не)страшні ворожі тучі.
(Не)видимі в пущах солов'ї жагу солодку в звуки вилива­ють.

 Додаток ( В)
Зразок дошки

Сьоме грудня
Класна робота
Тема : НЕ з прикметниками
(Словниковий диктант)
Ненависть; немовля; недуга; неправда; не правда, а брех­ня; неволя; нещастя; не щастя, а горе; горе не біда.

ненависть
неволя
нещастя
неспокій

(Картка №1)
Родися небагатим, а щасливим .
Дружній череді вовк нестрашний .
Б'ють не лежачого, а ледачого .
Ненадійний друг гірше недруга.
Питай нестарого, а бувалого.





Додаток ( Г)

Зразок учнівського зошита
Сьоме грудня
Класна робота
Тема : НЕ з прикметниками


Ненависть; немовля; недуга; неправда; не правда, а брех­ня; неволя; нещастя; не щастя, а горе; горе не біда.

Картка№1
Родися (не)багатим, а... (щасливим).
Дружній череді вовк (не)... (страшний).
Б'ють (не)лежачого, а... (ледачого).
(Не) надійний друг гірше (не)... (друга).
Питай (не)старого, а... (бувалого).

Картка №2
Весь ясний обрій на заході гримів неприродним нервовим громом.
Невелика білостінна хата купалась у квітах.  
Нам не страшні ворожі тучі.
Не видимі в пущах солов'ї жагу солодку в звуки вилива­ють.






Комментариев нет:

Отправить комментарий